Halco 12" LED Slim Surface Mount Downlight Dimmable 22W Color Selectable TRIAC Dimming Wet Rated | DSK-12-CS-120V | Bulbs.com
The Business Lighting Experts
Halco 12" LED Slim Surface Mount Downlight Dimmable 22W Color Selectable TRIAC Dimming Wet Rated
SKU: 83900 | Ordering Code: DSK-12-CS-120V  | UPC: 807154839001
Halco Lighting 83900 DSK-12-CS-120V Halco 12" LED Slim Surface Mount Downlight Dimmable 22W Color Selectable TRIAC Dimming Wet Rated
Halco Lighting 83900 DSK-12-CS-120V Halco 12" LED Slim Surface Mount Downlight Dimmable 22W Color Selectable TRIAC Dimming Wet RatedHalco Lighting 83900 DSK-12-CS-120V Halco 12" LED Slim Surface Mount Downlight Dimmable 22W Color Selectable TRIAC Dimming Wet Rated
  • Color
    Selectable
Add to Cart
Save to BulbTrack ?
In StockReady to ship
Order within the next 5 hours 8 minutes to ship today
Add 5 to your cart to get free ground shipping *
Options
Diameter (in)
Product Highlights
  • Energy efficient replacement for a conventional 100/150 watt bulb
  • Estimated life of 45.7 years based on 3 hours use per day
  • Adjustable color
Complete Your Solution
Product Description
  • The thinnest surface mount option available at only 1.25" thick
  • Surface mounting fits any ceiling and solves the problem of limited plenum space
  • Easy to install on standard j-boxes 9", 10", & 11"