Philips 36W 48in T8 TUV Germicidal Fluorescent Tube | TUV36T8/LL (G36T8) | Bulbs.com
The Business Lighting Experts
Philips 36W 48in T8 TUV Germicidal Fluorescent Tube Purchase of 6 or more required
SKU: 262691 | Ordering Code: TUV36T8/LL (G36T8)  | UPC: 8711500618542
(Purchase of 6 or more required)
Add to Cart
Save to BulbTrack ?
In StockReady to ship
This item does not ship outside the US
Order within the next 2 hours 13 minutes to ship today
Add 8 to your cart to get free ground shipping *
Product Highlights
  • Estimated life of 7.3 years based on 3 hours use per day
Product Description
Philips Sterilamp® brand T8 germicidal fluorescent lamp. 36 Watts and 48" for use in germicidal sterilization applications.