King Electric Portable Utility Heater 15kW 51,200BTU 925CFM with Remote Sensor 208-240V | PKB2415-3-P | Bulbs.com
The Business Lighting Experts
King Electric Portable Utility Heater 15kW 51,200BTU 925CFM with Remote Sensor 208-240V
SKU: PKB2415-3-P | Ordering Code: PKB2415-3-P
Heater
Add to Cart
Save to BulbTrack ?
Ships from SupplierUsually ships in 4-7 business days.
This item qualifies for free ground shipping *
Product Description
  • Includes remote control
  • 36.1 amp at 240V or 31.2 amp at 208V
  • 15kW (15,000w) power