The Business Lighting Experts
Keystone KT-EMRG-LED-20SD-2000-EN /DF Emergency LED Driver, 20 Watts Output Power
SKU: KT-EMRG-LED-20SD-2000-EN /DF | Ordering Code: KT-EMRG-LED-20SD-2000-EN /DF  | UPC: 843654103143
Driver
Add to Cart
Save to BulbTrack ?
In StockReady to ship
Order within the next 2 hours 58 minutes to ship today
This item qualifies for free ground shipping *
Product Description
Constant Power Emergency LED Driver | 20W Output | 120 –277V Input
  • Driver Type: Constant Power Emergency LED Driver
  • 90 Minute Emergency Operation
  • Max. Output Power: 20W
  • Input Voltage: 120–277Vac ±10%
  • Number of Outputs : One
  • Safety Standard: UL 924, Complies with CEC Title20 Efficiency Standards
  • Location: IP20 design for dry and damp location
  • Warrant: 5 Years
  • Pass-through current: 3A max.