Philips 13W 21in T5 Warm White Fluorescent Tube | F13T5/30U | Bulbs.com
The Business Lighting Experts
Philips 13W 21in T5 Warm White Fluorescent Tube (Pack of 5)
SKU: 207035 | Ordering Code: F13T5/30U  | UPC: 46677207038
Philips Lighting 207035 F13T5/30U Philips 13W 21in T5 Warm White Fluorescent Tube
  • Clearance
Pack of 5
Add to Cart
Save to BulbTrack ?
Product Highlights
  • Estimated life of 6.8 years based on 3 hours use per day
Product Description
Lighting Facts Per Bulb
Brightness 1000 lumens
Based on 3 hrs/day, 11¢/kWh
Cost depends on rates and use
Life
Based on 3 hrs/day6.8 years
Light Appearance
WarmCool
3000 K
Energy Used13 watts
Philips Ultralume T5 fluorescent lamp.  13 Watts and 21" for use in undercabinet fixtures.